Amerikali Turk

Yazarlar

Abim için endişe ediyoruz

(1 votes, average 1 from 5)
September 02, 2010 7:44 PM

Rumuz: Ayla  "Abim için endişe ediyoruz ''
 

Merhaba Tüzin Ablacığım,

Sizin yazılarınızı internette okudum  ve sorunumuzu sizinle paylaşmayı karar verdim.

Benim 32 yaşında abim var, çok yakışıklı ve beyefendi birisi, etrafında ve peşinde koşan bir sürü kız var.  Biz şu an yabancı bir ülkede yaşıyoruz. Ama önceden biz Portlans, Oregan `da oturuyorduk. Bir kaç yıl önce abimin yabancı bir kızla uzun beraberliği oldu, ondan sonra sanki hiç bir şey görmez oldu, hiç kimseyle ilgilenmiyor.

Abim çok değişti, sanki değiştirdirdiler. Falcıya gitmeyi düşünüyoruz, sizce bir faydası olur mü?

Sizce ne olabilir? Çok üzülüyorum, annem üzülüyor ....ne olur bize yardım edin! 

 
Sevgili Ayla,

Şuanda yaşadığınız durum okadar gerçek ve hassas ki, falcıya inanmak seçenek dahi olmamalı...

Endişenizi ve çaresizliğinizi anlıyorum fakat kesinlikle daha elle tutulur bir adım atılmalı.
Senin de söylediğin gibi, abin beyefendi bir insanmış.

Neden uygun bir zamanda onu karşına alıp açık açık konuşmayı denemiyorsun? Onun için endişeleniyorsunuz ama belki abinin açısından herşey çok normal ve yolunda olabilir yada hala eski kız arkadaşıyla görüşüyor olabilir (detay vermemişsin ama abinin yabancı bir kızla birlikteliği sizin için problemmiydi bilemiyorum, eğer öyleyse , belki o yüzden yaşadıklarını sizden saklıyor ve kimseyi gözü görmüyor olabilir, ama problem değilse bence bir an önce açık ve net onunla konuşmalısınız)

Abin ile, annen ve sen de konuşamadığınıza göre ve falcıyı son çare olarak gördüğünüze göre, ya aranızda çok mesafe olmalı, yada ilişkiniz çok resmi olmalı, fakat unutma o senin abin, onu düşündüğünü ve önün için endişelendiğini bilmesi, bence onu mutlu edecektir.

Uygun bir zamanda çok içeten, samimi ve iyi niyetli birşekilde onunla konuşmaya çalışırsan, o kafanızda büyüttüğünüz soru işaretlerini falcıya gerek duymadan belki hemen öğrenebilirsiniz. Kimbilir belki de , oda sizin onunla konuşmanızı bekliyordur, zaten üzerinde hissedilmeyen bir baskı yaşıyordur kendi dünyasında.

Belki sende konuşarak,ona yardımcı olmuş olursun ve bu sizin ilişkinizi daha da güçlendirecektir.  Ama unutma konuşma üslubun çok önermli, çok doğru cümleleri seçerek iletişim kurmalısın...

Umuyorum ,herşey istediğiniz doğrultuda gelişir.

Tüzün Ablan .....
E- Mail: tuzun@amerikaliturk.com