Amerikali Turk

Yazarlar

Başkasına aşığım ama dedikodulardan korkuyorum

(1 votes, average 1 from 5)
February 05, 2011 1:14 AM

Rumuz: Çaresiz  "Başkasına aşığım ama dedikodulardan korkuyorum'' 

Tüzün ablacım bir oğlum var 12 senelik evliydim 3 ay önce boşandım. Kimsenin haberi olmadan anlaşmalı boşandık. Oğlum var diye aynı evde yaşıyoruz ayrıldığım eşimle ve ben 7 senedir bir başkasını seviyorum kimsede bilmiyor. Oda beni çok seviyor artık bir bütün gibiyiz ayrılmamız imkansz. Evimizi herşeyimizi hazırladık sevdiğimle ama bir türlü aileme ve eşimin ailesine soyleyip eski eşimin evinden ayrılamıyorum saglıklıda düşünemiyorum burda durmamda doğru değil ne yapmalıyım, aniden çekip gitsem boşandığımı kimse bilmez dedikodu ederler bi erkekle gitti diye.

Rumuz ; çaresiz

Sevgili Çaresiz,

Hayatına çok doğru adımlarla ilerlemeye başlamışsın. Ne istediğini biliyor olman ve onun için adımlar atman zaten tüm problemi çözmüş demektir... Geriye ise en kolay yani kalmış, bunu herkesle paylaşmak ve herkesin kararınıza saygı duyması mutsuz bir evliliği bitirmek ve zaman kaybını engellemek çok doğru bir karar, zaten başka birine aşık olabiliyorsan, evliliğinde duygusallık ve paylaşım tamamen bitmiş demektir.

Bosanman henüz çok çok yeni, bir anda çekip gidersen herkes sana düşman olur ve saygılarını yitirirler, bence önce herkesle samimi bir dille konusmalisin. Cesaretini toplayıp bir an önce herkese boşandığını anlatmazsan, içinden çıkılmaz bir düğümün içerisine kendini kilitleyeceksin, ilk zamanlarda bazı negatif tepkiler alabilirsin fakat hayat senin hayatın ve karar eşinle ikinizin kararı, emin ol zamanla kararınıza herkes saygı duyacaktır.

Fakat bu süreçte, kesinlikle sevgilinden kimseye bahsetme, çok yanlış anlasilirsin ve kendini açıklamak zorunda kalırsın. Heyecanını, sabirsiligini ve bir an önce onunla birlikte olmak istediğini çok iyi anlıyorum fakat gerçekler o kadar da basit olmuyor. Sonuçta 7 yıldır bekliyorsunuz, biraz daha dayanirsaniz
kimseyi incitmeden istediğiniz mutluluğa ulasacaginiza eminim...

Bir başka konu ise oğlun...! ki bence en önemli konu... Eşinle hala birlikte yaşamanın sebebini oğluna baglamissin. Bence bu en büyük hatalardan biri çünkü çocukları mutlu eden sadece anne ve babanın aynı çatı altında yaşıyor olması değil, anne ve babanın birlikte MUTLU yaşıyor olmasıdır, sizin iletisimsizliginiz ve kopuklugunuz onu olumsuz bir şekilde etkileyecektir ve emin ol oğlun tüm olanların farkındadır. Ailenizle konuşmadan önce oglunuzla konusmalisiniz, babasıyla birbirinizi çok sevdiğinizi ama bazı konularda farklı düsündügünüzü ve ayrılmaya karar verdiğinizi en güzel dille anlatmalısınız. Ilk başlangıçta herkes gibi oğlunda üzü ama zamanla eşinle iletisiminizi arkadaş boyutunda ilerletebilirseniz, çabuk bu gerçeğe alışacaktır ve seni mutlu gördükçe dahada mutlu olacaktır. Oğluna da henüz sevgilinden bahsetmemelisin, çünkü herkesin önce boşanmani hazmedebilmesi için zamana ihtiyacı var.

Boşanmani paylaşmak konusunda hızlı ve sevgilinle aynı eve taşınmak konusunda biraz sabırlı davranirsan, bence mutluluk parmaklarının ucunda..

Bol şans ve sevgi dolu bir hayat diliyorum

Sevgiyle Kal,

Tüzün Ablan.....
E- Mail: tuzun@amerikaliturk.com